IV. Kaposvári Farsangi Félmaraton – 2014. február 09.

Beküldve ide: Beszámolók | 0

Február 9-én több mint 500 egyéni nevező gondolta úgy, hogy pompás helyszín Kaposvár a tél elűzésére. A táv félmaraton volt, 21 km, amihez 380 méter szint leküzdése párosult. Akik ezt kipipálták: Szakony Kata, Bátri Zsófi, Troznai-Nagy Hunor, Juhász Eszter, barátnőim Vaspöri Szilvi és Takács Györgyi, párom Köblös Csabi és én. Az időjárással szerencsénk volt, mert igaz, hogy az összes előrejelzés esőt ígért, mégis sikerült kifognunk egy pompás napsütéses időkaput – valaki figyelt ránk odafenn 🙂 A versenyközpont a Virágfürdőben volt, ahol rajtszámmal ingyen lehetett használni az öltözőt, zuhanyzót, de a szervezőknek köszönhetően mindössze 600 pénzért belépőt is lehetett venni a fürdőbe – futás után isteni volt a fáradt izmokat a 38 fokos termálmedencében pihentetni. De vissza az elejére! Rajt 11-kor a város központjában, a Kossuth téren, a Városháza mellől indultunk. A hangulat szuper, jelmezes futók, zene, speaker, aki nem más, mint Péter Attila, minden BSI rendezvény “hangja”, aki egyben a rendezvény főszervezője is.  Az útvonal kitűzésénél figyeltek rá, hogy ne legyen ismételt szakasz, kertvárosi részeken jártunk, megmutatták a város déli részét. Az út végig biztosítva, remek és gyakori frissítések, időmérés, zene, szurkolók, plusz öt domb, hogy ne csupa móka és kacagás legyen a futás. Lehetett egyéni szöveget kérni a rajtszámára, de ha nem tetted, akkor a versenyző keresztneve került rá, ami szerintem szuper, mert egyrészt személyes, másrészt így név szerint buzdíthattál ismeretlen futótársakat is. A célban csodás hangulat és még csodásabb érem várt minden befutót! Bár idén tavaszi volt a farsangi futás, jövőre talán majd a hóember szlogenjét emlegetjük utána: “A hideg tesz keménnyé!” 🙂

Szerző: Hajnal

 

Oszd meg másokkal is!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük